ارتودنسی در سنین پایین و مزایای آن

انجمن ارتودنسی استرالیا به والدین توصیه می‌کند تا کودکان بین سنین 8 تا 10 سالگی خود را تحت ارزیابی یک متخصص ارتودنسی قرار دهند. این کار آن‌ها را قادر می‌سازد تا دندان‌های شیری و دائمی کودکان را مورد بررسی قرار دهند و ضرورت یا عدم ضرورت درمان آن‌ها را مشخص کنند.

ارتودنسی در سنین پایین
ارتودنسی در سنین پایین

درمان در سنین پایین از نظراقتصادی نیز به صرفه است و در زمان کوتاه‌تری پایان می‌یابد. همچنین انجام درمان در سنین پایین می‌تواند از رسیدن آسیب‌های فیزیکی به دندان‌های جلویی جلوگیری کند. در سنین پایین‌تر، ایجاد فضای مورد نیاز در فک برای قرارگرفتن صحیح دندان‌های دائمی آسان‌تر است و از بی‌نظمی دندان‌های دائمی جلوگیری کند. برای اطلاع بیش‌تر مقاله‌ی بهترین زمان شروع ارتودنسی را بخوانید.

برای آشنایی بیش‌تر با روند درمان ارتودنسی ویدئوی یک دقیقه ای روند درمان ارتودنسی و برای آشنایی با روند درمان بیماران مطب، فیلم یک دقیقه ای روند درمان مراجعان را مشاهده کنید. (با کلیک روی واژه های آبی رنگ امکان مشاهده ویدئو برای شما فراهم شده است)

برای اطلاع از هزینه ارتودنسی، مقاله هزینه ارتودنسی دندان در سال 99 را بخوانید
برای اطلاعات بیشتر در خصوص روش‌ها، زمان و انتخاب بهترین ارتودنتیست، به مقالات سایت مراجعه نمایید. برای ارتباط با ما می‌توانید از سایت، اکانت اینستاگرام و کانال تلگرام اقدام کنید.

مقالات پربازدید

روند درمان ارتودنسی به چه شکل است؟